LAIKRAŠTUKAS „Žvilgnis

Naujosios Ūtos pagrindinė mokyklos

LAIKRAŠTUKAS „Žvilgnis"

 Plačiau...

Fizininis aktyvumas

Pasaulio sveikatos organizacija fizinio aktyvumo stoką išskiria kaip atskirą sveikatos problemą: daugiau nei 60 proc. pasaulio gyventojų fizinis aktyvumas yra mažesnis už minimalų rekomenduotiną 30 min. vidutinio intensyvumo fizinį aktyvumą kasdien bei daugiau nei 30 proc. vakarų Europos gyventojų yra nepakankamai fiziškai aktyvūs ir šis skaičius kasmet vis didėja. Fizinio aktyvumo stygius yra vyraujantis širdies ir kraujagyslių ligų, nuo insulino nepriklausomo diabeto, hipertonijos, kai kurių vėžio formų, raumenų ir griaučių ligų, nutukimo bei psichologinių sutrikimų rizikos faktorius. Kaip pavyzdį galime išskirti širdies ir kraujagyslių ligas – žmonėms, kurių fizinis aktyvumas yra mažesnis už minimalų rekomenduotiną, rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis padidėja 1,5 karto.

 Plačiau...

Smalkės – pavojingos gyvybei

Iki šiol vis dar gyvybingas mitas, kad smalkėmis arba anglies monoksidu galima apsinuodyti tik kaime, kūrenant krosnį. Deja, didžioji dalis pacientų, gydomų dėl apsinuodijimo smalkėmis, atvyksta iš tvarkingų, dažnai naujos statybos namų ir butų, šildomų katilu ar turinčių dujinį šildytuvą. Šių apsinuodijimų kasmet padaugėja atšalus orams.

 Plačiau...

Vegetarizmas – mada, ar kelias į sveikesnį gyvenimą?

Milijonai žmonių žavisi vegetarizmo bei jo atmainų – veganizmo, žaliavalgystės – idėjomis. Kiek tokia mityba išties yra naudinga mūsų organizmui?

 

Vegetarizmas yra tokia mitybos praktika, kai yra atsisakoma bet kokios mėsos, įskaitant žuvįpaukštienąvėžiagyvius bei šalutinius skerdimo produktus. Tokios mitybos priežastys gali būti įvairios: etinėsreliginės, kultūrinės, estetinės, ekologijos, ekonomikos, politinės, skonio arba sveikatos.

 Plačiau...

SVEIKA MITYBA. Nuo ko pradėti?

Sveika mityba yra tokia, kuomet organizmas gauna

visas jam reikalingas medžiagas ir

 energiją idealiam svoriui palaikyti.

Maistas yra svarbus ligų profilaktikai, ir sveikatos stiprinimui.

 Plačiau...

FEJERVERKAI GALI APTEMDYTI ŠVENTINĮ DŽIAUGSMĄ

Naujųjų metų sutikimą sunku įsivaizduoti be spalvingų žiemos dangų nudažančių fejerverkų fiestos. Tačiau būtina atsiminti, kad neatsargiai naudojami fejerverkai gali ir aptemdyti šventinį džiaugsmą.  Dėl neatsargaus elgesio su šiomis priemonėmis kiekvienais metais šalyje nukenčia įvairaus amžiaus žmonės: dažniausiai susižaloja vaikai ir neblaivūs suaugusieji. Nesilaikant saugumo reikalavimų, žmonės gali patirti įvairius kūno sužalojimus, sukelti gaisrus. 

 Plačiau...

Respublikinis kūrybinis projektas ,,Rudens MANDALA“ ir rudenėlio šventė ,,Auksinis ruduo“

Ketvirtadienį, spalio mėn. 5 dieną pradinių klasių mokiniai atskubėjo į tradicinę rudenėlio šventę ,,Auksinis ruduo”

 Plačiau...

Ekskursija į Kauną

Kovo 21 dieną 5-8 klasių mokiniai kartu su klasių vadovėmis R. Žvirbliene, V. Žiūkiene ir S. Venciūte lankėsi Kaune. Ekskursija prasidėjo Pažaislio vienuolyne, kuris žmones traukia savo įspūdingu grožiu. Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis yra vienas puikiausių brandžiojo baroko architektūros šedevrų Šiaurės rytų Europoje. Čia mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Su plunksna prie spingsulės“, kurio metu susipažino su rašto istorija, knygų dauginimo ir skaitymo kultūra Lietuvos vienuolynuose, sužinojo, kur buvo įrengtas kamaldulių archyvas.

 Plačiau...

Lietuvių kalbos pamoka – viktorina ,,Žodis žodį veja“

Šiais laikais labai svarbu atkreipti mokinių dėmesį į gimtąją kalbą, jos išlikimą bei taisyklingą vartojimą kasdieniniame gyvenime. Todėl kovo 20 dieną 5 – 10 klasių mokiniai dalyvavo jau tradicija tapusioje lietuvių kalbos viktorinoje – pamokoje „Žodis žodį veja“. Viktoriną organizavo lietuvių kalbos mokytojos D. Packevičienė ir S. Venciūtė. Šios pamokos - viktorinos uždaviniai panaudoti pamokose įgytas žinias, išbandyti ir pasitikrinti savo galimybes bei leisti pasireikšti kiekvienam mokiniui. 

 Plačiau...

Informacija


 Gerbiami tėveliai,
Pastaruoju metu visuomenėje kilo nerimas dėl internetinėje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie savęs žalojimą ir savižudybes skatinančius „žaidimus“ įvairiais pavadinimais, pvz., „Mėlynasis banginis“, „Pažadink mane 4.20“. Iš tiesų tai nėra jokie žaidimai, o nusikalstama veika.
Mūsų žiniomis šiuo metu padaugėjo paauglių savęs žalojimo atvejų. Dalis jų gali būti išprovokuoti minėtų „žaidimų“.

 Plačiau...

Kaziuko mugė Naujojoje Ūtoje

Kovo 3 dieną pasibaigus pamokoms Naujosios Ūtoslaisvalaikio centre pradėjo šurmuliuoti Kaziuko mugė. Naujosios Ūtos pagrindinės mokyklos mokiniai, prisigaminę įvairių saldumynų bei atsinešę produktų iš tėvų ūkių, kelioms valandoms tapo pardavėjais. Mugėje buvo galima pamatyti medinių virtuvės lentelių, įvairių rankdarbių, kepinių ir įvairiausių saldumynų.  Visas prekes buvo galima įsigyti už simbolinę kainą.

 Plačiau...

Rajoninė technologijų olimpiada

Vasario 22 dieną Prienų „Žiburio“ gimnazijoje vyko rajoninė technologijų olimpiada, kurioje dalyvavo du Naujosios Ūtos pagrindinės mokyklos mokiniai, parengti mokytojos Vilmos Glavec- kienės.  Tadas Juodžiukynas 7-8 klasių amžiaus grupėje laimėjo II-ąją vietą, sukūręs darbą iš konstrukcinių medžiagų. 10 klasės mokinė Evelina Mikailaitė varžėsi mityboje ir liko IV-oje vietoje. Ji buvo apdovanota padėkos raštu.

        Sveikiname prizininką ir linkime sėkmės kuriant kitus darbus. 

Technologijų vyr. mokytoja V. Glaveckienė

 Plačiau...

Šokių šventė „Suk, suk ratelį“

Sausio 27 d. jaunieji mūsų mokyklos šokėjėliai, vadovaujami mokytojos V. Vilkaitienės, dalyvavo šokių šventėje „Suk, suk ratelį“. 2-4 klasių mokiniai pristatė šokį „Noriu miego“.

 Plačiau...

,,Atmintis gyva, nes liudija..."

 ,,Atmintis gyva, nes liudija..." Tokia mintimi jungėmės prie žvakelių uždegimo akcijos ir kartu paminėjome kruvinuosius Sausio 13 - osios įvykius. Mokiniai deklamuodami eiles, primindami žuvusiųjų pavardes pagerbė juos žvakelės liepsnele ir tylos minute. Pasidalino prisiminimais tų įvykių ir suaugusieji. Tai įvyko prieš 26 - erius metus. Ta atmintis mumyse gyva, todėl privalome ją išsaugoti ateinančioms kartoms.

 Plačiau...

Respublikinis konkursas „Aš Tau linkiu“

Sausio 5 d. Jurbarke vyko Respublikinio kūrybinio kalėdinio atviruko konkurso – parodos „Aš Tau linkiu...“ baigiamasis renginys. Į šį konkursą darbai buvo atkeliavę iš įvairių Lietuvos kampelių.  Parodoje – konkurse dalyvavo ir Prienų rajono Naujosios Ūtos pagrindinės mokyklos mokiniai: tai 7 klasės mokinys Laurynas Stadalius ir trys 5 klasės mokiniai. Tai Ainoras Zalanskas; Aistė Žilinskaitė ir Agnė Masaitytė. Visi mūsų mokyklos mokinių darbai buvo atlikti simegrafijos technika.  Šio renginio metu buvo apdovanoti konkurso – parodos nugalėtojai bei dalyviai. Mūsų mokyklos 5 klasės mokinys Ainoras Zalanskas buvo apdovanotas asmeniniu prizu.

 Plačiau...

Pasitinkant Gaidžio metus

Gruodžio 19 dieną Naujosios Ūtos pagrindinės mokyklos mokinius aplankė Kalėdų senelis. Šis apsilankymas buvo ypatingas tuo, kad pirmą kartą buvo įžiebta Naujosios Ūtos kaimo eglutė. 
           

 Plačiau...

Vaikų svajonės 2016

Projektas „Vaikų svajonės” pradėtas 2010 metais, kaip savanoriška veikla, siekiant įgyvendinti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones bei padrąsinti vaikus tikėti savo svajonėmis ir jų siekti. Išpildyta svajonė vaikui suteiks ne tik šypseną veide, bet ir džiaugsmą visus ateinančius metus.

Prieš didžiąsias metų šventes Naujosios Ūtos pagrindinės mokyklos 6 klasės mokinys Lukas Ambraziejus netikėtai sulaukė savo svajonės išsipildymo. Gruodžio 12 d. jį aplankė jauna verslininkė Simona Dainė ir padovanojo kompiuterį bei kompiuterio kėdę.

Ačiū, kad pildote vaikų svajones ir praskaidrinate nelengvą jų kasdienybę. 

 

Pradinių klasių mokytoja ir spec. pedagogė Gitana Rutkauskienė


 Plačiau...

Respublikinis konkursas „Naujas daikto gyvenimas“

Lapkričio 25 d. Vilniuje vyko TECHNOLOGIJŲ IDĖJŲ MUGĖS IR VISUOMENĖS APLINKOSAUGINIO ŠVIETIMO PROJEKTO „Žaliojo Vilniaus vaikai“ baigiamasis renginys. Šio renginio metu buvo eksponuojami konkurso „Naujas daikto gyvenimas“ darbai iš visos respublikos. Projekte  dalyvavo ir Prienų rajono Naujosios Ūtos pagrindinės mokyklos mokiniai: tai 7 klasės mokinė Ernestos Mikailaitės (darbas „Snaigė“) ir 10 klasės mokinės Evelina Mikailaitė bei Milita Stadaliūtė  (darbas „Eglutė mokytojams“). Mergaitės savo darbus darė iš panaudotų A4 popieriaus lapų ir iš popierinių rankšluosčių bei tualetinio popieriaus ritinėlių. Moksleivės buvo apdovanotos padėkomis už dalyvavimą projekte.

 Plačiau...

Pasaulinė „Košės diena“

Spalio 10 dieną pradinių klasių  mokiniai ir ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai dalyvavo akcijoje pasaulinė „Košės diena“.  Akcijos iniciatorius - Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su viena didžiausių Lietuvos grūdų perdirbimo įmonių UAB „Malsena Plius“ suteikė galimybę kiekvienam pasivaišinti sveika, daug energijos suteikiančia, gardžia koše. Socialinė pedagogė D. Kandrotienė supažindino su sveikos mitybos principais. Integruoto ugdymo pamokėlėje buvo kalbama apie  mitybos režimą, sveikus maisto produktus, akcentuojama košės pusryčių nauda organizmui. Vaikams įteiktos knygelės su užduotimis.

 

 Plačiau...

Mokytojų diena mokykloje

Spalio 3 dieną Naujosios Ūtos pagrindinėje mokykloje buvo minima Mokytojo diena. Ta proga vyko netradicinės pamokos. Išbandyti mokytojo profesiją galėjo dešimtokai. Kol vieni vedė pamokas mokiniams, kiti egzaminavo mokytojus. Testo metu mokytojai turėjo užpildyti „Dienoraštuką“. Mokyklos jaunosios žurnalistės pristatė filmą, kuriame užfiksuota, kaip mokytojai atsakinėja į linksmus klausimus. Vėliau buvo rodomos istorinės mokyklinio gyvenimo akimirkos.  Nešini puokštėmis gėlių, piešiniais mokiniai sveikino mokytojus, skyrė jiems gražius  žodžius bei dainas.

 Plačiau...

Dino pramogų parkas

Rugsėjo 19d. Naujosios Ūtos pagrindinės mokyklos 1-6 klasių mokiniai ir mažiausieji priešmokyklinukai patraukė Vilniaus link į „Dino pramogų parką“. Kultūrinės pažintinės veiklos metu susipažino su seniai išnykusiais žemės gyvūnais. Po to energiją išliejo ant įvairių batutų, supynių, laipiojimo sienelių.

 Plačiau...

Informacinių įgūdžių ugdymas I klasėje

2016 m. rugsėjo mėn. 09 d. mokyklos bibliotekoje vyko informacinių įgūdžių ugdymas I klasėje. Bibliotekininkė Vilija V. mažuosius skaitytojus supažindino su skaitykla, jos paskirtimi bei taisyklėmis. Mokiniai atidžiai klausė pasakojimo apie knygelių atsiradimą, jų saugojimą, mylėjimą ir prašymą branginti jas. Sužinojo kokios knygelės ,, gyvena“ lentynose ir kur jų ieškoti. Atminimui apie šią pamokėlę bibliotekininkė padovanojo po balioną, kad mažieji skaitytojai galėtų skristi į žinių šalį ir po atminimo dovanėlę. 

 

Bibliotekininkė Vilija Vilkaitienė

I kl. mokytoja Gitana Rutkauskienė

 Plačiau...

Rugsėjo 1-oji mokykloje

2016 m. Rugsėjo 1-osios rytą mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai bei svečiai susirinko į Naujosios Ūtos bažnyčią apmąstyti naujų mokslo metų pradžią. Po mišių mokyklinio skambučio garsai palydėjo visus į aikštę, kur eilėmis atsisveikinom su vasara, išgirdom mokyklos direktoriaus ir Naujosios Ūtos seniūno sveikinimus, pasidžiaugėm pirmokų bei dešimtokų mintimis.

Rugsėjis nutiesė jau gelsvą taką.

Žinių pasaulis pravėrė duris.

Atversim naują sąsiuvinio lapą

Ir įrašysim norus, svajones, viltis.....

10 klasės vadovė
Jurgita Mučekienė

 

 Plačiau...

Kaip apsisaugoti nuo erkių?
 Plačiau...

„Kai kompiuteris tampa geriausiu draugu...“
 Plačiau...

„Protų mūšis“
 Plačiau...

Netradicinė lietuvių kalbos pamoka
 Plačiau...

Spektaklis, kuriame žiūrovai tapo aktoriais
 Plačiau...

Informacinių įgūdžių ugdymas pradinėse klasėse
 Plačiau...

Rugsėjo 1-osios šventė Naujoje Ūtoje
 Plačiau...

Edukacinė išvyka į Žuvinto biosferos rezervatą
 Plačiau...

Erkės jau aktyvios!
 Plačiau...

Dar niekada taip nežydėjo obelys
 Plačiau...

Projektas, skirtas vaikų regėjimo profilaktikai
 Plačiau...

Imuniteto tvirtovės stiprinimas
 Plačiau...

Nepamirškime profilaktiškai patikrinti vaiko sveikatos
 Plačiau...

N.Ūtos p. m-kla skelbia atranką informacinių techn., technologijų, dailės mokytojo pareigoms užimti
 Plačiau...

Ką daryti įgėlus ar įkandus vabzdžiui?
 Plačiau...

„Gėlė vietoj cigaretės”
 Plačiau...

Jauniems žmonėms taip pat aktualu!
 Plačiau...

Paukščių šventė Naujosios Ūtos pagrindinėje mokykloje
 Plačiau...

Kviečiame dalyvauti konkurse „Tylos dieta”
 Plačiau...

Mokyklos nuotraukos talpinamos Naujosios Ūtos facebook profilyje
 Plačiau...

Mokiniai lankėsi Alytaus PRC Mykolo Krupavičiaus žemės ūkio ir verslo skyriuje
 Plačiau...

Vaikai turi būti gydomi nemokamai
 Plačiau...

Užgavėnės pasipuošę Kaziuko muge
 Plačiau...

Kviečiame į užgavėnių šventę
 Plačiau...

Naujosios Ūtos pagrindinės mokyklos mokiniai iškilmingai paminėjo Vasario 16-ąją
 Plačiau...

Tarpklasinis krepšinio turnyras
 Plačiau...

Advento popietė
 Plačiau...

Naujosios Ūtos pagrindinė mokykla paminėjo Tolerancijos dieną
 Plačiau...

Rudenėlio margas rūbas
 Plačiau...

Vytuko klouno šou
 Plačiau...

Mokytojų diena
 Plačiau...

Rugsėjo pirmoji !
 Plačiau...

Paskutinio skambučio šventė
 Plačiau...

Sporto šventė
 Plačiau...

2013-ieji - Sveikatingumo metai
 Plačiau...

Kodėl rūkymas ne tau
 Plačiau...

Gripas – ūminė virusinė kvėpavimo takų infekcija
 Plačiau...

Ekskursija į Marijampolės Petro Kriaučiūno viešąją biblioteką
 Plačiau...

Tolerancijos diena
 Plačiau...

Rudenėlio šventė
 Plačiau...

Rugsėjo pirmoji
 Plačiau...

Paskutinis skambutis
 Plačiau...

Iškyla į Birštoną
 Plačiau...

„Sveikatingumo diena“

 Plačiau...

Stovykla „Raskila“
 Plačiau...

Savaitė be patyčių
 Plačiau...

© Naujosios Ūtos pagrindinė mokykla Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas  www.webmanija.lt - Internetiniai sprendimai Jūsų verslui.